طرز تفکر دانش آموزان درباره معلم خصوصی و آزمون کنکور

 

 

 

 

با وجود اینکه ایام عید را به درس خواندن گذرانده بودم، ولی باز در زدن تست های فیزیک و ریاضی و زبان هیچ تسلطی نداشتم، مخصوصا فیزیک دو و فیزیک پیش دانشگاهی که برام مصیبتی شده بودند. راستش از این که می دیدم رضا دوستم خیلی راحت تست های ریاضی رو می زند و پیشرفت کرده خیلی متعجب بودم. واقعا علتش رو نمی فهمیدم، اون که کل عید رو با من بود و من شاهد بازیگوشی هایش بودم! پس چجوری در عرض یک ماه انقدر پیشرفت کرد و توانست تست های فیزیک رو سریع تر از همیشه پاسخ بدهد. خلاصه خیلی کنجکاو بودم. تا اینکه یک روز با یک دست خط نا آشنا تو دفترش مواجه شدم. اولش فکر کردم که حتما دست خط یکی از دوستامون هست ولی بعد متوجه شدم که نه دست خط معلم خصوصی آقا رضا است. به به پس معلم خصوصی گرفتی و صداشو در نمیاری! حالا کنجکاویم بیشتر شد که معلمش کیه و از کجا بهش معرفی شده با خودم گفتم حتما کلی پدر و مادرش برای این کلاس ها هزینه کرده اند و کلاس خصوصی ارزون کجا پیدا می شود؟! تا اینکه دلم را زدم به دریا و ازش پرسیدم.

رضا بدون اینکه چیزی را از من مخفی کند خیلی دوستانه بهم گفت که از یکی از معلمای خصوصی گروه کنکور آزمون کمک گرفته و آن ها هم بهترین معلم خصوصی رو بهش معرفی کردند. گفتم خب کی هست اون معلم خصوصی زرنگ و با سواد که این همه مطلب درسی سخت را در کله تو جا کرده؟ از جوابش خیلی یکه خوردم! گفت : آقای مداحی زاده که اتفاقا دکترای فیزیک هست. حسابی تعجب کردم. بعضی وقتا می شنیدم که بعضیا معلم میگیرن و به جایی نمی رسن ولی رضا نتیجه اش رو خیلی خوب دیده بود. و به همین علت من هر روز بیشتر به گرفتن معلم خصوصی فکر می کردم. تا اینکه یک روز تصمیم گرفتم با این گروه مدرس تماس بگیرم و در مورد معلم خصوصی ریاضی ازشون سوال کنم. آن ها خیلی باز با من برخورد کردند و بهم اطمینان دادند که پس از سپری شدن دوره تدریس خصوصی فیزیک خیلی راحت تر بتوانم تستهای کنکور رو بزنم. با شنیدن این حرف خیلی خوشحال شدم و به آینده تحصیلی خودم امیدوار موندم. واقعا فیزیک برام مصیبتی شده بود.

روز اول کلاس خصوصی رو هیچ وقت یادم نمی رود، حدود ساعت شش بعد از ظهر با دکتر مداحی زاده وعده کردم و ایشان سر وقت تشریف آوردند. خیلی شیک و جدی پشت میز نشستند و نظرم رو در مورد فصول فیزیک پرسیدند. من هم کم نذاشتم و تقریبا گفتم که با همه فصل ها مشکل دارم. انگار که جواب عجیبی نداده باشم. آقای مداحی زاده بهم اطمینان دادند که با چند جلسه این مشکل بر طرف خواهد شد. من که باورم نشد. تا اینکه خود ایشون خودکار و کاغذ رو برداشت و یک تست فیزیک جلویم گذاشت. با خواندن صورت مسئله کلا بی خیال تلاش برای حلش شدم. اما ایشان اصرار داشت که حل رو به هر طریقی که میدونم شروع کنم. وقتی شروع کردم فرمول ها اصلا یادم نمیومد تا اینکه با راهنماییشون خیلی ساده تر از چیزی که فکرش رو می کردم خودم به فرمول راه حل رسیدم. اصلا باورم نمی شد که معلم خصوصی فیزیک تا این اندازه بتونه موثر باشد!