اشتباهاتی که از جذابیت ظاهری تون کم می کنه

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهری تون می کاهد
شما مجبور نیستین که ساعات زیادی رو روبروی آینه صرف رسیدگی به ظاهرتان کنین، همین که لباس تون تمیز و فیت تن تون باشه نصف بیشتر راه رو رفته اید. تنها نکاتی می مثل که با رعایت اونا می تونین بر جذابیت تون بیافزایید.
برترینا – ترجمه از پردیس بختیاری: مطمئنا هر فردی دوست داره که همیشه منظم و جذاب به نظر برسه اما همیشه نقشه های ما واسه خوش تیپ بودن به درستی پیش نمی ره. شما مجبور نیستین که ساعات زیادی رو روبروی آینه صرف رسیدگی به ظاهرتان کنین، همین که لباس تون تمیز و فیت تن تون باشه نصف بیشتر راه رو رفته اید. تنها نکاتی می مثل که با رعایت اونا می تونین بر جذابیت تون بیافزایید.

در ادامه اشتباهات رایجی رو که ممکنه از زیبایی ظاهرتان بکاهد، براتون آورده ایم تا با رعایت اونا قشنگ تر از همیشه بدرخشید.

1. پوشیدن لباسای چروک

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
هیچی بدتر از ترک کردن خونه با لباسای چروک نیس. اینطور به نظر میاد که تازه از تختخواب پاشده اید و بی توجه به ظاهرتان، به سرعت خونه رو ترک کردین. حتی کمی چروک در لباس هاتون کل ظاهر شما رو زیر سوال می برن. به خاطر این چند دقیقه از وقت تون رو صرف اتوکشی لباس هاتون کنین.

2. بیشتر از حد روی مد بودن

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
این که روی مد باشین، اشکالی نداره اما سعی نکنین که هر چه دیده اید رو روی ظاهرتان کپی کنین. اگه دوست دارین که به روز باشین، سبک لباس پوشیدن خودتون رو داشته باشین و تنها یکی از مدهای روز رو به اون اضافه کنین. اینطور هم در پول تون صرفه جویی می کنین و هم استایل خاص خود رو، که به شمام شخصیت میده، در لباس پوشیدن دارین.

3. ست کردن بیشتر از حد

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
ست کردن هم قانونی داره. هر چند شما می تونین سر تا پایتان رو با لباسای تک رنگ ست کنین، اما وقتی که صحبت از لباسای طرح دار می شه، دیگه این قانون جایی نداره. شما باید در پوشیدن لباسایی با طرحای دهن باز کن با احتیاط عمل کنین.

مثلا اگه سر تا پایتان رو لباسایی با طرحای چهارخونه یا گلدار بپوشید، نه تنها قشنگ نمی شید، بلکه شلوغی اون توی ذوق هم می زند. در این شرایط بهتره که از تونالیتهای مختلف رنگی کمک بگیرین یا این که تنها یکی از لباس هاتون رو طرح دار انتخاب کنین و بقیه رو آسون بپوشید.

4. پوشیدن لباسای نخ کش شده

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
حال که مرحله ست کردن لباس هاتون رو گذروندین، زمان اینه که جزیی تر به لباسی که می خواین به تن کنین، نگاهی بندازین. لباسای نخ کش شده می تونه کل زحمات شما رو بهم بریزن. معمولا قسمتایی از لباس مثل سر آستین، یقه، زانو یا زیر بغل زودتر از قیمتای دیگه لباس آسیب می بینند. به خاطر این اونا رو با دقت بیشتری چک کنین تا ظاهرتان رو تحت اثر قرار ندهند.

5. پوشیدن شلوار بلندتر از قدتان

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
یکی دیگه از چیزایی که می تونه ظاهر شما رو شلخته نشون بده، پوشیدن شلوار بلندتر از قدتانه. پیدا کردن شلواری که درست اندازه شما باشه، کمی سخته. به خاطر این بهتره که پس از خرید شلوار، از خیاط تون بخواهید تا اونو اندازه تن تون کنه، وگرنه کل ظاهرتان رو تحت اثر منفی قرار میده.

6. استفاده بیشتر از حد زیور آلات

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
یک گردنبند خاص، گوشوارهای سنگین یا انگشتری بزرگ مطمئنا دهن باز کن و جذاب هستش اما اگه در این کار زیاده روی کنین، نتیجه ای عکس خواهید گرفت. هر چند استفاده از زیورآلات ظاهر شما رو تکمیل می کنه اما استفاده بیشتر از حد اون زیبایی تون رو تحت اثر منفی قرار میده.

یکی از کارشناسان مد و فشن می گه که بهتره در اون واحد بیشتر از 3 اکسسوری استفاده نکنیم چون باعث شلوغی بیشتر از حد می شه و هیچ زیبایی نداره. مثلا اگه گردنبندتان خیلی توی محل بیرون اومدن آب زیر زمینی، سعی کنین که باقی رو آسون انتخاب کنین. آسون بودن خیلی بهتر از خطر شلخته به نظر رسیدنه.

7. پوشیدن کفش کتانی در مراسم رسمی

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
با اینکه پای شما در کفشای کتانی خیلی آسون تر از کفشای دیگره اما دلیل نمی شه که در هر موقعیتی اونا رو به پا کنین. پوشیدن کفشای کتانی در بعضی موقعیتا، شما رو مثل نوجوانانی که روش لباس پوشیدن نمی دونن، نشون میده.

ثابت شده که این اشتباه در بین آقایان عادی تر از خانوم هاست. در هر صورت بهتره که قبل از پوشیدن کتانی هاتون، موقعیت رو خوب شناسایی کنین.

8. کثیف بودن کفشا

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
مطمئنا شما با لباسای کثیف خونه رو ترک نمی کنین، اما این موضوع در مورد کفش هاتون هم صادقه؟ اگه شما ساعات زیادی رو صرف ست کردن لباس هاتون کرده باشین اما در آخر کفشایی کثیف به پا کنین، تموم زحمات تون رو دور ریختید. به خاطر این بهتره همون قدر که واسه لباس هاتون زمان می ذارین، به کفش هاتون هم اهمیت بدین.

9. پوشیدن لباسایی که فیت تن تون نیستن

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
هیچی بدتر از پوشیدن لباسی گشادتر یا تنگ تر از تن تون نیس. مهم نیس که شما در لباسی که به تن دارین احساس راحتی می کنین یا نه، لباس هاتون در هر شرایطی باید فیت تن تون باشه. وگرنه هیچ زیبایی نخون داشت، حتی اگه هزینه زیادی رو واسه اونا پرداخت کرده باشین.

10. کیف دستی بزرگ

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
درسته که داشتن کیف دستی بزرگ که مقدار زیادی از وسایل تون در اون جا می شه، خوبه اما این مدل کیفا واسه هر موقعیتی مناسب نیستن. از اونجا که کیف دستی به عنوان یک اکسسوری می تونه به ظاهرتان زیبایی ببخشد، سعی کنین که اونو با هوشمندی انتخاب کنین. مثلا کیفای دستی بزرگ واسه موقعیتای رسمی مثل مصاحبهای کاری یا میهمانیا مناسب نمی باشن. بهتره که به جای اون کیفای کوچیک و جمع و جورتر به دست بگیرین.

11. شیشه عینک کثیف

اشتباهاتی که از جذابیت ظاهریتان می کاهد
عینک از اکسسوریایی ست که میشه به چهره شما جذابیت بیشتری ببخشد اما حواس تون باشه که شیشه اونو تمییز نگه دارین. از اونجا که افراد هنگام صحبت کردن، مستقیم به چشمای شما خیره می شن، اگه شیشه عینک تون چرب یا خاکی باشه، خیلی به چشم میاد و توی ذوق می زند. پس یک دستمال عینک به همراه داشته باشین و هر از چند بعضی وقتا شیشه عینک تون رو تمییز کنین.